Garážová vrata pro novostavby

Garážová vrata Hörmann patří ke špičce ve svém oboru a to dokazují i nadstandardními zárukami, kdy firma poskytuje nad rámec zákonem stanovené záruční lhůty záruku 5 let na stropní a bránové pohony. 10 let na bezpečnou funkci vrat a záruku 5 let na pohyblivé části vrat.

Objevte všechny výhody

Sekční vrata se otvírají svisle a jsou úsporně uložena pod stropem. Díky této konstrukci poskytují maximum místa v garáži i před ní. Sekční garážová vrata lze instalovat do každého garážového otvoru a poskytují až o 14 cm větší průjezdnou šířku než výklopná vrata. Kromě toho jsou díky trvale elastickému těsnění odolnému proti povětrnostním vlivům na všech čtyřech stranách optimálně utěsněná.

Dopřejte si ten komfort

Sekční garážová vrata jsou testována a certifikována podle vysokých bezpečnostních požadavků evropské normy 13241-1. Pomocí bezpečnostního kontrolního seznamu si můžete ověřit, jestli vaše stará garážová vrata vyhovují aktuálním bezpečnostním normám.

Vyberte si typ vrat

Rozhodnutí je na vás: S dvouplášťovými sekčními garážovými vraty LPU 67 Thermo a LPU 42 vsadíte na vynikající, resp. velmi dobrou tepelnou izolaci. A kromě toho také na zvýšenou stabilitu a tichý chod. Jednoplášťová sekční garážová vrata LTE 42 se ideálně hodí do volně stojících garáží, u nichž není potřeba tepelná izolace. Pokud na vašem domě dominují dřevěné prvky, zvláště dobře na něm vyniknou sekční vrata Hörmann s výplní z masivního dřeva typu LTH 42.

Motivy pro ocelová sekční vrata
Povrchy pro ocelová vrata

Duragrain

Povrch Duragrain vyniká přesností detailů, přirozeným vzhledem a stálobarevností a nabízíme jej v 24 dekorech, například jako imitaci betonu (viz obrázek), rezavého povrchu nebo ve vzhledu přírodního kamene. Díky inovativní technice digitálního tisku a konečné úpravě vysoce pevným ochranným lakem mají vrata trvale estetický vzhled a jsou odolná proti poškrábání.

Decograin

Povrchy Decograin s plastovou fólií odolnou proti UV záření dodají vašim sekčním vratům do detailu věrný, výrazný vzhled dřeva, resp. ušlechtilou eleganci v metalické antracitové barvě. Můžete si vybrat některý z pěti přírodních dekorů dřeva nebo elegantní metalický dekor.

Silkgrain

Hedvábně hladký povrch Silkgrain je díky elegantnímu vzhledu vrat první volbou u moderní architektury. O 50 % silnější vnější plech navíc dává lamelám větší stabilitu a ještě klidnější chod. Tento povrch dodáváme v barvě dopravní bílá RAL 9016, v 15 zvýhodněných barvách nebo v odstínu RAL podle výběru.

Sandgrain

Jemně strukturovaný povrch Sandgrain pro stavebníky, kterým záleží na ceně, je zvláště vhodný pro moderní domy a dodává se v barvě dopravní bílá (RAL 9016) a ve 3 zvýhodněných barvách.

Woodgrain

U tohoto cenově výhodného, robustního povrchu s působivou imitací řezu pilou lze díky vzorování bez problémů opravit malé škrábance. Tento povrch dodáváme v barvě dopravní bílá RAL 9016, v 15 zvýhodněných barvách nebo v odstínu RAL podle výběru.

Barva pro ocelová vrata

Dvoustěnná sekční vrata LPU a vedlejší dveře standardně dodáváme v barvě dopravní bílá (RAL 9016), a navíc v 15 zvýhodněných barvách za příznivou cenu a dále v přibližně 200 barvách podle vzorníku RAL* a mnoha dalších barvách NCS a DB. U povrchu Sandgrain můžete vybírat ze 3 zvýhodněných barev**. Jednostěnná vrata LTE 42 standardně dodáváme pouze v barvě dopravní bílá RAL 9016.

15 zvýhodněných barev

Standardní barva
RAL 9016

Černá
RAL 9005

Břidlicová šedá
RAL 7015

Antracitová metalická
CH 703

Čedičově šedá
RAL 7012

Křemenná šedá
RAL 7039

Šedý hliník
RAL 9007

Bílý hliník **
RAL 9006

Okenní šedá
RAL 7040

Kamenná šedá
RAL 7030

Světle šedá
RAL 7035

Antracitová šedá **
RAL 7016

Zemní hnědá **
RAL 8028

Jedlová zelená
RAL 6009

Mechová zelená
RAL 6005

Slonová kost světlá *
RAL 1015

Upozornění:

Vnitřní strany garážových sekčních vrat se standardně dodávají v barevném odstínu šedobílá (RAL 9002). U dvoustěnných ocelových vrat obrácených ke slunci nedoporučujeme tmavé barvy, protože může dojít k prohnutí lamel, které způsobí poškození vrat. Všechny údaje o barvách na základě příslušné barvy RAL. Vyobrazení barev a povrchů není z důvodů techniky tisku barevně závazné. Nechte si prosím poradit u autorizovaného prodejce Hörmann.

* Klasické barvy RAL, s výjimkou perleťových, luminiscenčních a metalických barev.
** Zvýhodněné barvy pro povrch Sandgrain

Motivy pro vrata z masivního dřeva
Druhy dřeva a povrchy pro vrata z masivu

Severský smrk

Severský smrk je světlé jehličnaté dřevo s převážně přímým vláknem. Suky, ojedinělé stopy smůly, točivost a žlutavě hnědé „větve“ jsou zcela přirozené.

Kanadská tsuga

Kanadská tsuga je bělavě šedé až světlešedě hnědé jehličnaté dřevo, s převážně přímým vláknem, s hnědými minerálními pruhy a prorosty ve směru vláken.

Kartáčovaný povrch

Oba druhy dřeva dodáváme také s kartáčovaným povrchem. S touto úpravou získají vrata přírodní vzhled, který zvlášť zvýrazní osobitý půvab hrázděných domů nebo staveb ve venkovském stylu. Tento povrch dodáváme pro všechna garážová sekční vrata LTH a vedlejší dveře (kromě kazety V).

Lazury pro vrata z masivu

Vápenná bílá, krycí

Borovice

Teak

Palisandr

Ebenové dřevo

Achátově šedá

Jedlová zeleň

Nordická červeň

Katalog sekčních vrat ke stažení
Kvalita a krásný vzhled

V každých výklopných vratech Berry od společnosti Hörmann je obsaženo 50 let zkušeností a know-how ve výrobě garážových vrat. Zvolit si můžete ze široké škály motivů, takže si můžete vybrat vrata přesně podle vašich představ a charakteru vašeho domu.

Ocelové motivy jsou k dispozici standardně v dopravní bílé, ale také v 7 zvýhodněných barvách a zhruba 200 dalších odstínech podle mezinárodně uznávané barevné škály RAL (s výjimkou barev s perleťovým efektem a fluorescenčních a metalických barev). Vrata z masivního dřeva nabízíme v provedení severský smrk a tsuga kanadská.

Téměř ke každému motivu nabízí společnost Hörmann vhodné vedlejší dveře, které tak tvoří s garážovými vraty harmonický celek.

Výklopná vrata Berry jsou testována a certifikována podle vysokých bezpečnostních standardů evropské normy 13241-1. Zda vaše stará garážová vrata vyhovují aktuálním bezpečnostním normám EU, si můžete ověřit pomocí bezpečnostního kontrolního seznamu.

Akční nabídka

Strukturovaný povrch Pearlgrain
3 barvy za stejnou cenu

Akční velikosti
2375 x 2000 mm
2375 x 2125 mm
2500 x 2000 mm
2500 x 2125 mm

Akční barvy
RAL  9016, dopravní bílá

RAL 7016, antracitová šedá

RAL 8028, zemní hnědá

Motivy výklopných ocelových vrat
Motivy výklopných vrat z masivu
Katalog výklopných vrat ke stažení
Univerzální použití

Rolovací vrata RollMatic se otevírají svisle nahoru a jsou úsporně uložena v prostoru pod stropem. Toto konstrukční řešení poskytuje maximum místa v garáži i před garáží. Volný zůstává také prostor pod stropem, který lze využít například pro osvětlení nebo jako přídavný úložný prostor.

Tvar otvoru garáže nehraje při montáži vrat žádnou roli. Garážová vrata RollMatic od Hörmann se vejdou do každého garážového otvoru. Odpadá tak starost jestli je otvor pravoúhlý, zkosený či se segmentovým nebo kruhovým obloukem.

Aby vrata dokonale ladila s charakterem vašeho domu, nabízíme rolovací vrata RollMatic v různých povrchových úpravách a mnoha odstínech. Pro přirozený vzhled vrat zvolte jeden ze dvou dřevěných dekorů povrchu Decograin nebo Decopaint. Rozhodnout se ale můžete i pro některou z 11 barev ve stejné cenové kategorii. Samozřejmě u nás najdete vedlejší dveře ve stejném designu.

Rolovací vrata RollMatic

Rolovací garážová vrata RollMatic – to je především souhra mnoha vynikajících detailů, díky kterým získáte komfortní a hlavně bezpečný prvek vaší stavby. Dalším nepřehlédnutelným kladem je velmi jednoduchá montáž vrat.

Standardní pohon je pro snadnou údržbu upevněn mimo obložení navíjecí hřídele. Vrata, pohon a řídicí jednotka jsou optimálně vzájemně sladěny a testovány jako funkční jednotka. Integrovaný pozvolný rozjezd a pozvolné zastavení pohonu zajišťuje klidný chod vrat a šetrnost vůči vratům. Díky kompenzaci pomocí pružin a spolehlivému automatickému vypínání je další zajištění před uzavírací hranou zbytečné.

Rolovací vrata RollMatic OD

Prostorově úsporná vrata RollMatic OD jsou ideální pro modernizaci. Úzká konstrukce vrat zajíždějících pod strop umožňuje montáž i při velmi omezených prostorových podmínkách v garáži. Díky kompaktní konstrukci vrata vyžadují pro překlad pouhých 60 mm.

Standardní pohon ProMatic lze volitelně namontovat na pravou nebo levou horizontální vodicí kolejnici, přičemž není nutný žádný dodatečný prostor u překladu.

Pomocí volitelného pohonu SupraMatic se vaše vrata budou otevírat rychleji a do garáže zajedete přímo z ulice. Dalšími nadstandardními funkcemi jsou přídavná otevírací výška, například k větrání garáže, a osvětlení pohonu, které lze samostatně spínat pomocí dálkového ovladače.

Katalog rolovacích vrat ke stažení
Vrata pro speciální montážní situace a požadavky

Posuvná boční sekční vrata Hörmann jsou vhodným řešením i pro velmi speciální montážní situace. Na rozdíl od výklopných, sekčních a rolovacích garážových vrat se jejich vratová konstrukce neotevírá nahoru, ale do strany, čímž umožňuje částečné otevření – nahrazuje integrované dveře.

To je zvláště výhodné, pokud má strop garáže zůstat volný například pro uložení věcí (surfovacích prken apod.) nebo pokud křídlo vrat nelze ze stavebních důvodů (šikmá střecha, nízký překlad, překážející odpadové trubky) umístit nebo namontovat pod strop.

Sendvičové panely o tloušťce 42 mm vyplněné polyuretanovou pěnou poskytují velmi dobrou zvukovou a tepelnou izolaci, vysokou stabilitou křídla vrat a příjemně klidný chod.

Motivy bočních vrat

Vyberte si ze sedmi motivů posuvná sekční vrata podle svých přání – od elegantních drážek M a L přes klasický kazetový vzhled až po exkluzivní designové motivy s prosklením a aplikacemi z ušlechtilé oceli.

Drážka M
Odstín dopravní bílá RAL 9016

Drážka L
Odstín dopravní bílá RAL 9016

Kazeta
Dopravní bílá RAL 9016


Drážka L, motiv 461
Dopravní bílá RAL 9016

Drážka L, motiv 469
Odstín dopravní bílá RAL 9016

Drážka L, motiv 481
Dopravní bílá RAL 9016

Povrch bočních vrat

Vyberte si garážová vrata přesně podle svých představ. Vybírat můžete ze 4 typů povrchů, které lze barevně sladit se vzhledem vašeho domu. Kromě toho najdete v nabídce dalších 15 cenově zvýhodněných barev, zhruba 200 barev podle mezinárodně uznávané škály RAL a dekory Decograin. Abyste ze svých nových vrat měli dlouho radost, jsou povrchy našich vrat optimálně chráněny proti korozi. Žárově pozinkovaný materiál a kvalitní oboustranný základní polyesterový nátěr odpuzuje dešťové kapky.

Woodgrain

Robustní, cenově výhodný povrch Woodgrain velmi věrně imituje řez pilou. Je odolný a díky svému reliéfu umožní poměrně snadno opravit i případná drobnější poškození.

Decograin

Povrchy Decograin dodají vašim sekčním vratům do detailu věrný, výrazný vzhled dřeva, nebo ušlechtilou eleganci v metalické antracitové barvě.

Sandgrain

Cenově výhodný povrch s jemnou strukturou, který je zvláště vhodný pro moderní stavby.

Silkgrain

Hedvábně hladký povrch Silkgrain je díky svému ušlechtilému vzhledu vhodnou volbou pro novostavby a moderní architekturu.

Katalog bočních sekčních vrat ke stažení
Vrata ART 42/ART 42 Thermo

Pro investory, kteří při stavbě nebo modernizaci kladou důraz na velkorysý a elegantní design, jsou správným řešením hliníková rámová vrata. Hliníková rámová vrata představují dobrou alternativu k uzavřeným garážovým sekčním vratům a často se uplatní tam, kde je zapotřebí více světla v garáži nebo lepší větrání v parkovacích boxech hromadných garáží. Kombinace hliníkového rámu a velkoplošného prosklení vytváří harmonický vzhled vrat a zlepšuje světelné podmínky v garáži. Prosklená pole jsou velmi robustní díky povrchové úpravě Duratec, která je velmi odolná proti poškrábání a dodává ji pouze firma Hörmann.

Můžete si vybrat ze dvou různých provedení těchto sekčních vrat. ART 42 se vyznačuje dobrou tepelnou izolací. Ještě přísnější požadavky na tepelnou izolaci, např. u garáží, které navazují přímo na dům, splňuje provedení ART 42 Thermo s obzvlášť vysokými hodnotami tepelné izolace. K variabilitě hliníkových rámů přispívá možnost jejich provedení v 15 zvýhodněných barvách nebo v odstínech RAL podle výběru. Hliníkový rám o tloušťce 42 mm je standardně lakovaný v barvě dopravní bílá (RAL 9016). U prosklení si můžete vybrat z 11 různých variant výplně.

Provedení profilů

Vrata Hörmann s hliníkovým rámem s normálním profilem [1] imponují účinnou tepelnou izolací. Profil [2] provedení ART 42 Thermo s přerušeným tepelným mostem dosahuje mimořádně vysokých hodnot tepelné izolace.

Varianty výplní

Dvojitá polykarbonátová tabule, čirá nebo dvojitá umělohmotná tabule.

Dvojitá umělohmotná tabule, krystalická struktura.

Dvojitá deska s dělicími můstky.

Dvojitá umělohmotná tabule, bíle tónovaná (opál).

Dvojitá umělohmotná tabule, hnědě tónovaná.

Dvojitá umělohmotná tabule, šedě tónovaná.

Perforovaný plech z ušlechtilé oceli

Vlnitá mřížka

Roztahovací mříž z ušlechtilé oceli

Svařovaná mříž

Katalog vrat ke stažení
Vrata s otočnými křídly DFT 42

Při renovaci starších a spíše menších garáží jsou často volbou vrata s otočnými křídly DFT 42. Při instalaci vrat s otočným křídlem lze optimálně využít celý vnitřek garáže, protože se vrata otvírají směrem ven. U vrat se dvěmi otočnými křídly lze podle potřeby otvírat buď obě křídla, nebo jenom jedno. To odpovídá pohodlnému přístupu do garáže a zároveň snižuje opotřebení vrat.

Rozdělení křídel a pozici pevného a pohyblivého křídla si můžete nastavit sami podle vlastních potřeb. O to, aby otevřená vrata zůstala i při špatném počasí ve stabilní poloze se postará integrovaná podlahová zarážka vrat. Na ochranu před zloději jsou vrata s otočnými křídly vybavena zámkem s profilovou cylindrickou vložkou. Výplň vrat tvořená lamelami o tloušťce 42 mm zajišťuje dobrou tepelnou izolaci vnitřku garáže. Vrata s otočnými křídly se dodávají s různými motivy a ve všech dekorech a barvách Hörmann.

Dělení křídla na přání

Upravte si vrata s otočnými křídly podle vlastních potřeb. Křídla vrat dodáváme jak v symetrickém provedení, tak i asymetricky rozdělená. Při symetrickém rozdělení se stejně širokými křídly je vzhled vrat naprosto harmonický. V případě asymetrického rozdělení dodáváme průchozí křídlo o šířce 870 mm, což umožňuje snadný průchod osob do garáže. Šířka pevného křídla vychází z celkové šířky vrat. Můžete si také vybrat umístění průchozího křídla na levé nebo pravé straně. Tři stabilní závěsy křídel (jeden závěs s pojistkou na křídlo) kromě toho zajišťují spolehlivé ovládání vrat.

Hliníkové rámové profily o tloušťce 60 mm

Rámový profil spolehlivě utěsní oblast kolem prahu pomocí trojstranného dvojitého dorazového těsnění a dvojitého břitového těsnění. Výplň z lamel o tloušťce 42 mm dodáváme v motivech drážka S, drážka M, drážka L, drážka D a drážka T a také ve všech barvách a dekorech. Hladký hliníkový rámový profil dodáváme v barvě lamel nebo u výplní Decograin a Duragrain v odstínu sladěném s dekorem.

Bezpečný zajišťovací systém

Pro spolehlivé uzamknutí vrat je průchozí křídlo standardně vybaveno hliníkovou sadou klik a zámkem s profilovou cylindrickou vložkou. Pevné křídlo vrat je bezpečně zajištěno závorou. Pro spolehlivou fixaci otevřených vrat je pohyblivé i pevné křídlo možné zajistit vratovými zarážkami namontovanými u podlahy. Zvlášť komfortní je zarážka s brzdicí a tlumicí funkcí, která se montuje na horní hranu křídla. Zabraňuje nechtěnému přivření a rozevření křídel a je možné ji zajistit v libovolné pozici.

Katalog otočných vrat ke stažení

Vedlejší garážové dveře ve stejném vzhledu jako výklopná vrata Berry nebo sekční a rolovací vrata.

V garáži jsou vedlejší dveře vždy velmi praktickým prvkem. Oceníte je zejména, když potřebujete vyzvednout nějaké věci, aniž byste museli otevírat hlavní vrata nebo ve chvílích, kdy druhý vůz parkuje před garáží a dočasně blokuje přístup k vratům.

Společnost Hörmann nabízí tyto vedlejší garážové dveře téměř ke každému motivu a typu garážových vrat. Vrata a dveře díky tomu snadno přizpůsobíte téměř jakékoliv stavbě, aniž byste narušili její charakter.

Ukázky dveří
Katalog vedlejších gar. dveří ke stažení
Poptávka garážových vrat

Vyplňte nám prosím formulář, obratem se vám ozveme.