Pohony vrat, bran a dveří

Vratové, bránové, ale i dveřní pohony od firmy Hörmann vynikají vysokou spolehlivostí a funkčností. Zároveň je u těchto výrobků kladen velký důraz na bezpečnost jejich provozu.

Komfort a bezpečí pro váš domov

Kdo rád vystupuje z auta při větru a dešti nebo uprostřed noci jen proto, aby otevřel garáž? S pohonem garážových vrat Hörmann svítí stále „zelená“, protože garážová vrata i vjezdová brána se otevřou rychle, pohodlně a bezpečně dálkovým ovladačem z auta. Komfortním a rychlým pohonem SupraMatic, cenově výhodným pohonem ProMatic a pohonem ProMatic Akku pro garáže bez připojení elektřiny nabízí Hörmann inovativní techniku pohonů.

Standardní výbavou všech pohonů garážových vrat je nové dálkové ovládání BiSecur. Inovativní dálkové ovládání BiSecur Hörmann s dotazováním na stav přesvědčuje jedinečnými komfortními a bezpečnostními funkcemi a dálkovými ovladači s exkluzivním designem a vysokým leskem.

Katalog garážových pohonů
Supramatic

Toto spojení rychlosti a komfortu vás bude fascinovat. Vaše sekční garážová vrata se otevírají rychleji a do garáže můžete zajet přímo z ulice. A komfortních funkcí, jako je přídavná otevírací výška, například k větrání garáže, a osvětlení pohonu, které lze samostatně spínat pomocí dálkového ovladače, se již nebudete chtít vzdát. Kryt pohonu z kartáčovaného hliníku navíc dává pohonu SupraMatic velmi elegantní vzhled.

Promatic

Pohony garážových vrat ProMatic jsou vybaveny osvědčenou technikou Hörmann – stejně jako všechny ostatní prémiové pohony Hörmann. To zajišťuje jejich spolehlivou funkčnost za atraktivní cenu. Ani u garáží bez připojení elektřiny se nemusíte vzdát pohodlí pohonu. Pohon ProMatic Akku to umožňuje. Lze jej snadno přepravovat a nabít během několika málo hodin, zvláště prakticky pomocí volitelného solárního modulu.

Fascinující komfort a přesvědčivá bezpečnost

Teprve s dálkově ovládaným pohonem Hörmann, který boduje osvědčenou technikou ve všech oblastech, bude vaše vjezdová brána maximálně komfortní. Pozvolný rozjezd a pozvolné zastavení zaručují klidný a rovnoměrný chod brány. Rozpoznání překážek velmi spolehlivě chrání osoby i předměty, a tím vám poskytuje pocit bezpečí.

Praktické přídavné funkce zdokonalují váš komfort: Například funkce automatického zavírání, která bránu po uplynutí vámi nastavené doby zavře*, nebo možnost bránu otevřít pouze částečně pro průchod osob. Pohony RotaMatic a VersaMatic jsou k dostání i s praktickým akumulátorem a volitelným solárním panelem.

* Pro tuto funkci je nutná volitelná světelná závora.

Katalog vjezdových pohonů

Pohon otočných bran Rotamatic

Pohon otočných bran RotaMatic Hörmann je díky svému modernímu, štíhlému designu sladěn s vaší krásnou otočnou bránou. Stejně příkladná jako vzhled je i jeho funkčnost a bezpečnost. Pohodlí pohonu se nemusíte vzdát ani bez přímého připojení na elektrickou rozvodnou síť. Pohon RotaMatic Akku to umožňuje.

Pohon otočných bran Versamatic

Pohon otočných bran VersaMatic s integrovanou řídicí jednotkou je ideálním řešením i pro neobvyklé montážní situace. Je vhodný například pro montáž na zvláště hluboké pilíře brány; rovněž umožňuje variabilně volit polohu montáže, a optimálně ji tak přizpůsobit dané situaci. Navíc není nutné montovat samostatnou řídicí jednotku – to šetří místo a čas. Kromě toho pohon VersaMatic boduje osvědčenou technikou: Jeho rychlost je např. možné individuálně nastavit, čímž lze docílit rovnoměrného chodu u všech velikostí bran.

Stejně flexibilní jako pohon VersaMatic jsou i možnosti jeho napájení. Pokud na bráně nemáte přívod elektřiny, můžete použít nezávislý VersaMatic Akku Solar.

Pohon posuvných bran Lineamatic

Vynikajícími přednostmi pohonu posuvných bran LineaMatic jsou kompaktní, výškově nastavitelná skříň ze zinku litého pod tlakem a plastu zesíleného skelnými vlákny a spolehlivá elektronika pohonu.

Pohon posuvných bran STA 400

Pohon posuvných bran STA 400 je dimenzován zejména pro velké brány. Vhodná řídicí jednotka B 460 FU zaručuje precizní rozjezd brány a pozvolné zastavení.

Pro bezbariérové a komfortní bydlení

S pohonem dveří PortaMatic Hörmann můžete své dřevěné a ocelové vnitřní dveře otevírat a zavírat zcela jednoduše automaticky pomocí dálkového ovladače nebo tlačítka. Ať jste tělesně omezeni, nebo si prostě jen přejete větší pohodlí – tato technika vám usnadní každodenní život. Výhodami pohonu dveří PortaMatic není jen velké množství funkcí a možností nastavení, ale také minimální spotřeba elektřiny. Navíc je pohon PortaMatic až o  25 % cenově výhodnější než srovnatelné pohony dveří.

Pohon PortaMatic byl jako doposud jediný dveřní pohon testován Německou společností pro gerontotechniku (GGT) a shledán jako dobrý. Tím splňuje očekávání generace 50 plus s ohledem na komfort, kvalitu a estetiku.

Katalog pohonů vnitřních dveří

Bydlení odpovídající věku

Chcete být navzdory tělesným omezením nadále mobilní? Pohon PortaMatic pro vnitřní dveře vám zkvalitní život tím, že vám pomůže opět se pohybovat v bytě bez cizí pomoci.

Komfortní život

Noste v budoucnu ve svém bytě plné podnosy, těžké krabice s nápoji nebo nákupy bez námahy. I když automatický pohon dveří PortaMatic nepotřebujete ze zdravotních důvodů, už se tohoto komfortu nebudete chtít nikdy vzdát.

Práce bez bariér

Bezbariérové pracovní prostředí má již dnes vysokou prioritu a v budoucnu bude dál získávat na významu. Díky vysoké bezpečnosti dané nízkoenergetickým provozem je PortaMatic ideálním pohonem dveří např. pro kanceláře, nemocnice, laboratoře a lékařské ordinace.*

* Pro určité oblasti použití, např. pro starší osoby nebo osoby vyžadující péči a pro malé děti, je nutno použití pohonu v konkrétních případech otestovat.

Hygienická obsluha dveří

U dveří lékařských ordinací nebo sanitárních místností v kancelářských budovách je riziko nákazy mezi zaměstnanci a pacienty zvláště vysoké. Pohon dveří PortaMatic v kombinaci s bezkontaktním spínačem vás spolehlivě ochrání před choroboplodnými zárodky a bakteriemi, a dodá vám tím pocit bezpečí.